Nowy dom parterowy pod klucz 103m2 Jamno Koszalin (sprzedany)

Dom parterowy w Koszalinie sprzedany z usługą pod klucz. Atrakcyjna lokalizacja niedaleko morza, w odległości kilkuset metrów od przystani jachtowej w Jamnie.

dom sprzedany z usługą pod klucz
● powierzchnia domu: 103 m² (parter) + poddasze
● powierzchnia działki: 1000 m² 
dom energooszczędny wybudowany na płycie fundamentowej
● przeszklona elewacja południowa z podcieniem oraz tarasem wykonanym w systemie Renolplast
kompleksowe wykończenie łazienek, salonu, kuchni
● zagospodarowanie terenu wokół domu
● ogrodzenie panelowe wokół działki
● garaż na kamper
● wiata na samochód

.

Jakość i Energooszczędność 

Naszym priorytetem jest odpowiedni dobór energooszczędnych materiałów oraz najwyższa jakość wykonywanych prac. Szczególną uwagę zawracamy na dokładność i poprawność prac wykończeniowych do których wykonania zatrudniamy najlepszych fachowców w branży.  Doświadczenie zdobyte na rynku niemieckim pomaga nam osiągnąć ten cel. Prace prowadzone są pod kierunkiem naszego architekta wnętrz, który na bieżąco nadzoruje i weryfikuje efekty w odniesieniu do projektu.

.

Dom zaprojektowany i wykonany w standardzie energooszczędnym. Bryła budynku zwarta, na rzucie prostokąta, dom nie posiada zbędnych wykuszy, lukarn czy balkonów. Zamiast tradycyjnego fundamentu dom wyposażony został w płytę fundamentową, która jest ogromnym akumulatorem cieplnym, w skutek czego dom można ogrzewać temperaturą o kilka stopni niższą niż przy zwykłych fundamentach. Nowoczesna technologia płytowa eliminuje powstawanie mostków termicznych. Ciągła płaszczyzna izolacji termicznej ułożona pod płytą fundamentową, pozwala szczelnie zabezpieczyć budynek przed stratami ciepła, co znajduje swoje odzwierciedlenie w niższych rachunkach za ogrzewanie. Te właściwości płyt fundamentowych sprawiają, że są one niezbędnym elementem budynków odznaczających się niskim zapotrzebowaniem na energię grzewczą. Oprócz tego rozwiązania w całym budynku zastosowano ogrzewanie podłogowe, wykonane w posadzce anhydrytowej tj. najnowocześniejszym materiale dedykowanym do ogrzewania podłogowego, posiadającym podwyższoną przenikalność cieplną. Kolejnym ważnym elementem są ściany domu, które wzniesione zostały z bloczków betonu komórkowego, jednego najcieplejszych materiałów używanych do murowania. Bloczki wykonywane są z naturalnych składników, co zapewnia utrzymanie zdrowego mikroklimatu wewnątrz domu. Dzięki porom powietrza zawartym w jego wnętrzu bardzo dobrze zapobiega utracie ciepła, ponadto pozwala utrzymać stabilny poziom temperatury wewnątrz budynku. Ponadto w budynku zastosowano szereg innych rozwiązań zwiększających jego energooszczędność tj. podcień od strony południowej z przeszkloną elewacją, wykonaną z energooszczędnych okien tarasowych, podnoszono-przesuwnych, aluminiowych, w technologii HST na tzw. ciepłych progach. Natomiast do ocieplenia elewacji budynku użyto wyłącznie grafitowego styropianu o bardzo wysokich parametrach cieplnych, wykończanego tynkiem elastycznym silikonowo-silikatowym, tzw. tynkiem oddychającym.

.

Płyta Fundamentowa

Płytowy fundament jest obecnie najlepszym rozwiązaniem dla domów energooszczędnych, jednak nie jest to jedyna cecha, która sprawia że jest wyjątkowym rozwiązaniem. Otóż odpowiednio zaprojektowana i wykonana płyta fundamentowa wraz z jej podbudową oraz drenażem gwarantuje przede wszystkim równomierne posadowienie budynku. Dzięki płycie konstrukcja domu jest wyjątkowo stabilna, niezależnie od nawodnienia i rodzaju gruntu.

.

Przeszklona Elewacja Południowa
Interesującym elementem architektonicznym domu jest zaprojektowany od strony południowej podcień. Latem stanowi on naturalną osłonę wnętrza budynku przed słońcem i nadmiernym nagrzewaniem. Ponadto wysunięte ściany boczne budynku tworzą naturalną niszę, gdzie zlokalizowany został przestrony taras, który rozciąga się na długości całej elewacji południowej. Dostęp do niego jest płynny z salonu, jadalni oraz głównej sypialni. Dzięki przeszklonej elewacji południowej, optymalnie wykorzystywana jest energia słoneczna do ogrzewania i oświetlenia domu. Zastosowano tu nowoczesne, energooszczędne okna tarasowe podnoszono-przesuwne w technologii HST w wersji aluminiowej na tzw. ciepłych progach. Jest to doskonałe połączenie nowoczesności, energooszczędności i bezpieczeństwa, stworzone z myślą o likwidacji barier architektonicznych, zgodne z najnowszymi trendami projektowania przestrzeni. Ponadto w całym budynku zainstalowano wysokiej jakości stolarkę okienną PCV na profilu o grubości 82mm z pełną stalą w ramie na tzw. ciepłych parapetach, pakietem 3-szybowym oraz cienką ramką międzyszybową.

.

Dom pod klucz

Zaletą zakupionego domu w Parter House jest możliwość zamówienia usługi pod klucz, tj. domu wykończonego, gotowego do wprowadzenia. Wówczas Parter House wykonuje kompleksowe prace wykończeniowe wraz z materiałami w oparciu o projekt wykonany przez architekta wnętrz.

.

Dom wykończony pod klucz

.

Plan sytuacyjny Osiedla Promowa: Koszalin, Jamno.

Mapa Osiedla Promowa
Dom na sprzedaż (nr 4) Dom sprzedany (nr 1) Dom sprzedany (nr 2) Dom na sprzedaż (nr 5) Dom sprzedany (nr 3) Dom na sprzedaż (nr 7a) Dom na sprzedaż (nr 6) Dom na sprzedaż (nr 7b)

Dom na sprzedaż (nr 4)

Dom sprzedany (nr 1)

Dom sprzedany (nr 2)

Dom na sprzedaż (nr 5)

Dom sprzedany (nr 3)

Dom na sprzedaż (nr 7a)

Dom na sprzedaż (nr 6)

Dom na sprzedaż (nr 7b)

.

Rozkład pomieszczeń:

  1. Wiatrołap 3,9 m²
  2. Toaleta 1,8 m²
  3. Kotłownia 3,2 m²
  4. Salon/aneks kuchenny 48,6 m²
  5. Sypialnia 15,8 m²
  6. Łazienka (przy sypialni) 4,7 m²
  7. Łazienka (przy korytarzu) 4,2 m²
  8. Pokój 11,2 m²
  9. Pokój 10,0 m²

Razem: 103,4 m² + taras + poddasze

Kontakt:
tel. 693 598 537

.