Rezydencja na sprzedaż Koszalin Jamno

Wyjątkowy dom jednorodzinny inspirowany klasycystyczną architekturą antyczną. Fasada frontowa charakteryzuje się oryginalnym, monumentalnym wejściem w formie kolumnowego, dwukondygnacyjnego portyku, który stanowi zarówno funkcję reprezentatywną na zewnątrz budynku jak i ochronną dla osób wchodzących do jego wnętrza, jednocześnie pełniąc rolę przestronnej loggii, dostępnej z holu na piętrze. Budynek wznosi się na planie prostokąta dzięki czemu wyróżnia się funkcjonalnością oraz wygodą. Całkowita powierzchnia użytkowa domu składa się z 3 kondygnacji o łącznej powierzchni 303 m2.Budynek oddany do użytkowania w roku 2010.

Dom posadowiony jest w centralnej część działki, o powierzchni 3 300 m2. Teren wokół domu wyłożony jest kostką brukową, co stanowi ok. 400 m2. Resztę działki zajmuje trawnik, z drzewkami owocowymi i kwiatami. Cała nieruchomość obsadzona jest 15-sto letnimi świerkami. Duża przestrzeń działki oraz naturalna osłona w formie wysokich drzew zapewnia komfort oraz intymność wypoczynku.

Bezpośrednio przed domem znajdują się miejsca parkingowe oraz przestronne rondo, umożliwiające swobodne zawracanie nawet dużym autom. Ogrodzenie domu stanowią panele ogrodowe z podmurówką, natomiast od frontu ogrodzenie składające się z wykonanych na zamówienie stalowych przęseł, wspartych na solidnej konstrukcji betonowej oraz w murowanych słupach z cegły pełnej. Brama wjazdowa otwierana jest automatycznie. Przy furtce znajduje się wideo-domofon.

rondo z lotu ptaka

Wnętrze domu zostało zaprojektowane i wykonane pod kierunkiem architekta wnętrz. Meble wykonano na zamówienie, w tym stół jadalniany z litego drewna, przeznaczony na 14 osób o wymiarach 4,20 m długości i 1,10 m szerokości.

jadalnia

PARTER

Parter o powierzchni użytkowej 135 m2 stanowią: wygodny wiatrołap, hall z przylegającą do niego łazienką oraz zamknięta kuchnia, co stanowi duży komfort pracy w niej. Na parterze znajduje się bardzo przestronny salon, z wyodrębnioną częścią wypoczynkową i jadalnią.

rzut parteru – 135 m2 powierzchni użytkowej

PIĘTRO

Na pierwsze piętro prowadzą wachlarzowe schody, wykończone drewnem. Do dyspozycji są tam 3 pokoje, łazienka oraz duża sypialnia, do której przylega odrębna łazienka, z dwiema umywalkami, a także dwuosobową kabiną prysznicową. Z sypialni jest wyjście na balkon, od strony południowo-wschodniej. Z hallu natomiast jest dostęp do dużego balkonu, z zadaszeniem, w postaci półkolistego sklepienia, opartego na dwóch kolumnach. Powierzchnia użytkowa pietra to 104 m2.

rzut pietra – 104 m2 powierzchni użytkowej

PODDASZE

Bezpośrednio z hallu znajduje się wyjście na rozległe poddasze. Jest ono doświetlone przez dwa połaciowe okna, po obu stronach poddasza i jedno oryginalne, półokrągłe okno po środku poddasza. Jest to bardzo dobre miejsce na pracownię, lub sypialnię, ponieważ na poddaszu jest także, do dyspozycji, łazienka. Powierzania poddasza to około 64 m2 oraz liczne schowki w formie zabudowy przyściennej wykonanych z płyt kartonowo-gipsowych.

Dom położony jest zaledwie kilkaset metrów od przystani jachtowej w Jamnie. Do morza w linii prostej jest około 4 km. Dzięki przeprawie promowej w sezonie letnim w łatwy sposób uzyskać można więc dostęp do morza, do znanych nadmorskich miejscowości: Mielno, Łazy oraz Unieście. Dojazd do drogi ekspresowej S6 (droga w kierunku Berlina) zajmuje około 5 minut, z kolei do centrum Koszalina dojedziemy w około 10 minut.

widok na Jezioro Jamno